corner

Tema Banyo

art

Değerli İş Ortaklarımız ve Tema Banyo Ailesi’nin Sevgili Üyeleri,

art

Yapı malzemeleri sektöründe 40 yılı geride bıraktığımız şu günlerde yeni hedeflere doğru koşmanın da heyecanı içindeyiz…

Hedefimiz sektörümüzdeki öncü konumumuzu sürdürürken tüketicilerimizin hayat kalitesini artıracak, onların konforuna katkıda bulunacak yenilikçi ürün ve uygulamaları hayata geçirmeyi sürdürmek…

Hem sizlerle iletişimimizi sürdürülebilir kılmak hem de hedeflerimizi paylaşmak üzere, sektördeki gelişmeleri de içeren haberlerle birlikte üç ayda bir e-bültenimizi paylaşmayı arzu ediyoruz… Bu bülten ile ilk adımı atıyoruz…

Yeni haberlerde görüşmek dileğiyle,

Oğuz ODABAŞI
Genel Koordinatör

Tüm Hakkı Saklıdır 2015©

art
art

TİMDER - 01 Aralık 2014

TEMA BANYO

TIMDER YÖNETİM KURULU TEMA BANYO'YU ZİYARET ETTİ TIMDER Yönetim Kurulu Tema Banyo'yu Ziyaret Etti

Tüm Hakkı Saklıdır 2015©

art
art

TESİSAT MARKET - 01 Ocak 2015

TEMA BANYO'DAN YENİLİKÇİ ÜRÜN

Tema Banyo'dan Yenilikçi Ürün: El Değmeyen Rezervuar Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, tuvaletlerde el değmeden rezervuar kullanımını sağlayan yeni ürünü 'gömme rezervuar'ı satışa sundu. Özellikle hastane, okul, iş merkezi, havalimanı, otel gibi genel kullanım alanlarında hijyen sağlayacak olan bu yeni ürün sayesinde el değmeden ayak yardımıyla rezervuar kullanılabilecek. Ürün, hem duvardan hem de yerden gömmeli olarak pazara sunuluyor ve kullanıldığı alanlarda hijyen sağlıyor.

art

SON SAAT - 01 Ocak 2015

TEMA BANYO 2015'E GÜÇLÜ HEDEFLERLE

Tema Banyo 2015'e Güçlü Hedeflerle Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, 2015 yılı strateji toplantısını bölge satış yöneticilerinin katılımıyla Kıbrıs'ta gerçekleştirdi. Türkiye genelinde bin bayisi aracılığıyla ürünlerini tüketicilerle buluşturan Tema Banyo'nun yeni dönem strateji toplantıSında sektör analiz edilirken pazarlama stratejileri ve hedefler de masaya yatırıldı. Verimli geçen strateji toplantıları sonucunda çıkan kararlara göre; Tema Banyo 2015 yılına güçlü bir büyüme hedefi ve yeni yatırımlarla girecek.

art

BANYO MUTFAK - 01 Ocak 2015

BANYO MUTFAK HABER

Garantili usta dönemi başladı Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim, yeni hayata geçirdiği Garantili Usta Sistemi ile dünyada bir ilki gerçekleştirerek, ustalar ve tüketiciler için yepyeni bir dönem başlattı. Garantili Usta Sıstemi'ni, 65 ilde. 1 bin 500 usta ile faaliyete geçirdiklerini belirten Kalekim Genel Muduru Altuğ Akbaş, "Ustalara sağladığı katkının yanında, tüketicilerin hayatını kolaylaştıran sistem ile öncelikli hedefimiz 81 ilde 5 bin ustaya ulaşmak" dedi.

Garantili Usta Sistemi'nin tüketicilere ve ustalara çok önemli katkıları olacağını vurgulayan Akbaş, projenin ilk ortaya çıktığı andan itibaren nihai tüketicinin memnuniyetine ve avantajlarına öncelik verdiklerini kaydetti. www.kalekim.com.tr 1-Mutfakta yenilik arayanlara Silverline Ankastre, mutfaklarda teknolojinin derinliğini hissettiren bir yeniliğe daha imzasını atıyor.

Hangi ocak gözü kullanılıyorsa o gözün üzerindeki havalandırma paneline dokunulunca açılan panel ile aktif pişirme alanına odaklanan To the Point davlumbaz mutfakta işinizi kolaylaştırıyor. Sadece pişirme alanına odaklanan çekiş sistemi ile harcadığı enerjiyi minimuma indirerek maksimum performans gösteren To the Point davlumbaz, kontrol panelsiz dokunmatik ekranıyla aynı zamanda şık ve fonksiyonel. Kullanılmadığı zamanlarda on filtre ve çekiş alanlarını gizleyen hareketli paneller, temizlenmesi kolay ve yalın formuyla modern ve ikonik bir görünüm yaratıyor. www.silvertinc.com 3- Bulaşık makinesinde devrim Samsung VVaterVVall, beyaz eşya pazarına şu ana kadar sunulmuş bulaşık makinelerinden çok daha farklı, radikal bir teknolojiye sahip. Yepyeni teknoloji urunu VVaterVVall.

160 yıldır kullandığımız bulaşık makinelerinde yer alan döner püskürtmeli kot mekanizması yerine, lineer mekanizmaya sahip. Lineer mekanizması sayesinde makinenin alt kısmı boyunca hareket ederek, dikey su jetleriyle her köşeye düzenli yüksek su basıncı sağlıyor. Bulaşık makinesinde bir köseden diğerine güçlü bir su duvarı oluşturduğundan, her seferinde ttım bulaşıklarınızı teker teker yıkayarak maksimum performans sergiliyor. www.samsung.com.tr 6- Su tasarruflu ürünlerde iddialı Geleneksel banyo kültürümüzü günümüzün modern yaşamına özgün tasarımlarla uyarlayan Tema Yapı, özellikle su tasarruflu ürünlerde oldukça iddialı ve son derece teknolojik bir üretim tesisine sahip.

Tema Yapı Malzemeleri Genel Koordinatörü Oğuz Odabaşı, firmalarının kullandığı teknolojileri ve şirketlerinin teknolojiye bakış açısına ilişkin. "Türkiye'de çoğu firma teknolojiye uzak duruyor. Türkiye'de rakip şirketlerin büyük kısmı yeni nesil teknolojiyi kutlanmıyor. Yüksek teknoloji; ilk yatırım maliyetlerinin yüksek olmasına rağmen, sağladığı verimlilik ve aralıksız çalışma sayesinde kendini yıllar içerisinde kendini amorti ediyor" dedi.

art

TESİSAT MARKET - 01 Ocak 2015

TEMA BANYO KAPILARINI TİMDER'E AÇTI!

Tema Banyo kapılarını TİMDER'e açtı! Yapı malzeme sektörünün guçlu oyuncularından Tema Banyo, üretiminin kalbi olarak nitelendirdiği Beylikdüzü fabrikasının kapılarını Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TİMDER) üyelerine açtı. Sektördeki gelişmelerin masaya yatırıldığı, 2015 hedeflerinin aktarıldığı bu özel organizasyona Tema Banyo Yönetim Kurulu adına Sami Uyanık ve Genel Koordinatör Oğuz Odabaşı ev sahipliği yaparken TİMDER'i ise Kemal Çelik başkanlığında kalabalık bir üye grubu temsil etti.

Tema Group Genel Koordinatörü Oğuz Odabaşı, fabrika ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, Tema Banyo'nun iç pazarda Tema banyoyu tamamlar' sloganıyla güçlü bir yer edindiğine dikkat çekerek, "Türkiye'de sayıları bini aşan bayimizle yenilikçi ve kaliteli ürünlerimizi tüketici lerle buluşturuyoruz.

2015 yılında da büyüme hedeflerimiz yüksek ve bunu gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan'daki buyume stratejilerine paralel olarak Selanik'te yatırımlarımıza yenilerini eklemeyi planlıyoruz" dedi. Kalitenin yükseltilmesi sektörün görevi! Oğuz Odabaşı, yapı malzemelerinde ürün ve hizmet kalitesinin önemini de vurgulayarak, bunun tüm sektörün görevi olduğunu ifade etti. Odabaşı, "Bunun için bizim gibi tüm dernek üyesi kuruluşların görevi, tüketicileri bilinçlendirmek olmalı" diye konuştu. 28 m.b.s.

art

SON-AN - 06 Ocak 2015

TEMA BANYO 'DAN TÜRKİYE İLE YUNANİSTAN ARASINDA DOSTLUK KÖPRÜSÜ

2015 yılında yurtdışında da büyüme hedefleyen Tema Banyo, komşu ülke Yunanistan'dan ürünlerini satan 20 firmanın sahip ve yöneticilerini İstanbul'da ağırladı. İSTANBUL - Türkiye'nin yanı sıra yurtdışındaki yatırımlarıyla da dikkat çeken Tema Banyo, Yunanistan'dan gelen müşterilerini İstanbul'da ağırladı.

Tema Hellas SA yetkilileri ile başta Atina olmak üzere üzere 12 şehirden İstanbul'a gelen Yunan misafirlere Tema Banyo yönetimi tarafından hem İstanbul'u tanıma fırsatı sunuldu hem de ticari hedefler aktarıldı. Tema Banyo Genel Koordinatörü Oğuz Odabaşı, Türkiye'nin yanı sıra ihracat pazarlarında da 2015 yılında büyüme hedeflerinin yüksek olduğuna dikkat çekerek, "Özellikle Yunanistan'a büyük önem veriyoruz. İki ülke arasındaki ticaretin ve dostluk ilişkilerinin gelişmesi sektör için bir fırsat" dedi. Yunanistan'dan Tema Hellas SA yetkilileri ile birlikte Tema Banyo ürünlerini satan 20 farklı firmanın sahip ve yöneticilerini ağırladıklarını açıklayan Odabaşı, bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri davetin her yıl geleneksel hale getirilmesini hedeflediklerini de ifade etti.

art

PARA - 11 Ocak 2015

KAPILARINI TİMDER'E AÇTI

Kapılarını TİMDER'e açtı Yapı malzeme sektörünün guçlu oyuncularından Tema Banyo, üretiminin kalbi sayılan Beylikdüzü fabrikasının kapılarını TİMDER üyelerine açtı. Geniş bir katılımın olduğu özel organizasyonda firma, yeni yatırımların müjdesini verdi. Tema Group Genel Koordinatörü Oğuz Odabaşı, fabrika ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, iç pazarda "Tema banyoyu tamamlar" sloganıyla güçlü bir yer edindiklerine dikkat çekerek, "Türkiye'de sayıları bini aşan bayımızle yenilikçi ve kaliteli ürünlerimizi tüketicilerle buluşturuyoruz. 2015'te de buyume hedeflerimiz yüksek" dedi.

art

DÜNYA - 13 Ocak 2015

TEMA BANYO'DAN EL DEĞDİRMEYEN REZERVUAR

Tema Banyo'dan el değdirmeyen rezervuar Tema Banyo; otel, havalimanı, okul, hastane gibi genel kullanım alanlarında hijyen sağlamaya yönelik yenüikçi ürünü 'gömme rezervuar'ı satışa sundu. El değmeden ayak yardımıyla kullanüabüen bu ürünün satış fiyatı ise 350 üe 420 TL arasında değişiyor. Özellikle hastane, okul, iş merkezi, havalimanı, otel gibi genel kıülanım alanlarında hijyen sağlayacak olan bu ürünle el değmeden ayak yardımıyla rezervuar kullanılabilecek.

art

PARA - 25 Ocak 2015

GÖMME REZERVUAR DEVİ

Türkiye'de kendi alanında büyük şirketler vardır ama onları sektörleri dışında kimse tanımaz. Özellikle de yan sanayi sektörlerinde çok sayıda 'gizli dev" vardır. çatısı altına ato şirketi toplayan Akkurt Grubu da böylesi gizli devlerden, vahit Uyanık'ın sahibi olduğu grup, gömme rezervuarda (duvar içine monte edilen rezervuar) buyuk bir üretici.

Türkiye'de yılda 600 bin adet gömme rezervuar tüketilirken grup yılda 400 bin adet üretim yapıyor Bu gücüyle de Avrupa'da ilk üçte yer alıyor. Grup şirketlerinden Siak İnşaat Malzemeleri Sanayı'ye bu işte dünyada bir numara olan Monaco merkezli Siamp Cedap S.M A'in ortak olduğunu belirtelim.

Tema markasıyla bilmen firma halen Beylikdüzü'nde 35 bin metrekare kapalı alandaki fabrikasında 300 çalışanıyla üretimini sürdürüyor. Gömme rezervuarlann iç takımını da kendisi ürettiği için bu alanda yüzde 100 yerli üretim yapan tek firma olarak biliniyor. Akkurt Grubu, kurumsallaşma çalışmaları kapsamında kısa bir süre önce, uzun yıllar Eczacıbaşı Yapı Grubu'nda yöneticilik yapan Oğuz Odabaşı'nı transfer etmiş.

Tema Yapı Malzemeleri Genel Koordinatörü Odabaşı, bu yıl 100 milyon dolar ciro hedeflediklerini söylüyor. Sıhhi tesisatta yapı marketlerin en büyük tedarikçisi olan grubun ürünlerinin yurtiçinde bin satış noktasına ulaştığını söylüyor. Odabaşı göreve geldikten sonra Uyanık Aılesı'ni yeni bir alana yatırım yapma konusunda ikna etmiş. Konya Aksaray'da 1 megavatlık güneş enerjisi santralı lisansı alan aile, 1.8 milyon dolarlık bütçe ile güneş enerjisine yatırım yapmaya hazırlanıyormuş.

Tüm Hakkı Saklıdır 2015©

art
art

Hürriyet - 17 Şubat 2015

BATI AVRUPANIN REZERVUARCISI

BATI AVRUPANIN REZERVUARCISI ALMANYA, FRANSA, BELÇİKA VE HOLLANDA'YA YILDA 300 BİN REZERVUAR SATIYOR BATI AVRUPA'NIN TEMA Yapı Malzemeleri, yılda 1 milyon 750 bin rezervuar iç takımı üretiyor ve Almanya başta olmak üzere Batı Avrupa ülkelerine yılda ortalama 300 bin adet rezervuar ihracatı gerçekleştiriyor. Firmanın kurucusu Vahit Uyanık, Selanik'te aldığı 20 dönüm arsada bütün Avrupa için lojistik üs kuruyor.

Selanik'ten 20 dönüm arsa alıp şirket kurduk m. TEMA Yönetim * Kurulu Başkanı Vahit Uyanık, Avrupa'daki krizi yatırım için fırsata dönüştürdüğünü de anlatıyor ve şöyle konuşuyor: "Yunanistan'ı 2008 krizinden itibaren mercek altına aldık. Çünkü orada da müşterimiz vardı ve firma da kurmuştuk. Krizde oradaki fırsatı gördük ve ekspertiz değerinin beşte biri fiyata Selanik'te 20 dönüm yer aldık. Orayı çevresindeki hinterland için lojistik üs olarak yapacağız. Türkiye içinde çok yaygın ve güçlüyüz ama Avrupa'nın tamamına da yayılmak istiyoruz. Son olarak Çin'de de şirket kurduk.

Orada da o pazar için üretim planlıyoruz. Zaten Hong Kong üzerinden bu pazara ihracata da başladık." TÜRKİYE'nin rezervuar alanında ilk TSE belgesine sahip firması olan Tema Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd (Tema), 30 ülkeye ihracat yapabilen güçlü bir sanayici konumunda. Geçen yılı 180 milyon lira ciroyla tamamlayan firma, yüzde 70'i Batı Avrupa ülkelerine olmak üzere 18 milyon dolarlık da ihracat gerçekleştirdi.

Firmanın kurucusu Vahit Uyanık, yılda 1 milyon 750 bin adet rezervuar iç takımı ürettiklerini, Almanya ağırlıklı olmak üzere Avrupa'ya 1 yılda yaklaşık 300 bin adet rezervuar ihracatı yaptıklarını söylüyor. Uyanık, Selanik'te krizi fırsat bilerek 20 dönüm arsa aldıklarını ve burasını Avrupa için lojistik üs haline getireceklerini, Çin'de de Çin pazan için üretim planladıklarını anlattı. Vahit Uyanık şöyle anlatıyor öyküsünü: MALATYALI ÖĞRENCİ "Malatyalıyız, ilkokulu Malatya'da okudum. Babam ayakkabı esnafıydı. 1970'lerin başında İstanbul'a geldik ve 6 yıl yatılı okudum. Bitirince de Marmara İşletmeye girdim.

Üniversite öğrencisiyken de 1 Temmuz 1976'da Akkurt Plastik'e eleman olarak girdim. 4. Levenet'te küçük bir sifon imalathanesiydi. Personel olarak çalışırken 2 yıl sonra firmanın satışı gündeme geldi. Satın alacak şahıs bana yüzde 20 hisse verdi ve 'sen bu işin başında kal ve yönet' dedi. 1985'e kadar küçük ortak olarak çalıştım. PATRON OLDU Ancak ben kazandığımı kârı biriktirdim ve şirkete sermaye olarak ekledim. Çünkü yeni patron gayrimenkul zenginiydi ve firmadan elde ettiği kârı çekiyordu. Bir süre sonra (1985) benim ortaklık yüzde 50'ye ulaştı.

1985'te ortağımın babası vefat etti ve kendisine çok büyük gayrimenkuller kaldı. İyi bir insandı ama hazır para kalınca fabrika işi onun için önemsiz ve biraz da zahmetli hale geldi. Ben de askerliğimi yapmış gelmiştim. Ortağım 'satalım artık' dedi. Satılığa çıkardık, teklifler alındı. Genellikle vadeli teklifler oldu. Rakamlar belli olunca da bana teklif etti ve 'bu şartlarla sen alır mısın' dedi. Bu arada benim de kardeşimle ayrıca kauçuk işimiz vardı. Teklifi değerlendirdik ve kardeşim Sami ile kauçuk firmamızı sattık. 1986'da yarı yarıya ortak olup tamamım aldık.

HIZLI BÜYÜDÜK Şirketi alınca üretimi devam ettirdik ama ben bu arada Almanya'ya gittim ve 'farklı ne üretelim' diye inceleme yaptım. Rezervuar konusunda Türkiye'de olmayan yeni ürünleri araştırdım. Çünkü o dönemde Türkiye'deki teknoloji geriydi. 1989'da yeni bir ürünle piyasaya çıktık ki, o ürünle Türkiye'de rezervuardaki ilk TSE belgesini de biz aldık. 1995'e kadar satışlarımızda bu ürünle çok büyük ivme gördük. Ana ürünümüz rezervuar olarak ilerledik. Yerimiz Demirkapı'daydı ve artık yerimize sığmıyorduk. 1995'te Beylikdüzü'nde (Mermerciler) 2.400 metrekare arsa aldık ve 6 ay sonra da burada üretime başladık. Şu anda toplam kapalı alanımız 30 bin metrekareye kadar çıkmış durumda. Ardından Fransızlarla da ortak şirket kurduk. Amacımız küresel çapta atak yapmaktı ama açıkçası umduğumuzu bulamadık.

Onlarla iç takımları üretmeye başladık. Ben onlarla 'dünyaya açılayım' derken onlar benim sırtıma binmiş oldular. Ayrılmadık ama umduğumuz gibi de olmadı. Vitra ile çalışmaya başladık. Onlara ilk gömme rezervuarları ürettik. ALMANLAR GİBİYİZ İhracatımız geçen yıl 18 milyon dolar oldu. 30 ülkeye ihracat yapıyoruz. Toplam ciromuz 180 milyon lira civarında ve bordromuzda da 280 kişi var. Aksesuar, gömme rezervuar, iç takım hepsini ihraç edebiliyoruz. Ama ihracatımızın yüzde 70'i Avrupa'ya. Ayrıca Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda yani Batı Avrupa'ya ihracat yapıyoruz. Yine büyük bölümü Almanya'ya olmak üzere Batı Avrupa'ya yılda ortalama 300 bin adet civarında rezervuar satıyoruz. Çünkü Almanlar kadar iyiyiz. Doğu ülkelerini de ihmal etmiyoruz. Hindistan'a da satıyoruz.

Tüm Hakkı Saklıdır 2015©

art
art

İçmimarlık Banyo & Mutfak Önerileri - 01 Mart 2015

GÖMME REZERVUARDA HİJYENİK KULLANIM

Gömme rezervuarda hijyenik kullanım Tema Banyo'dan el değmeden ayakla hijyenik kullanım kolaylığı sağlayan gömme rezervuarlan Toplu kullanım alanlan için ideal çözümler sunuyor... Hill Lux Krom kaplı Hill sürgü seti, kare krom kaplı paslanmaz ss 304 boru, 5+ I duş fonksiyonu, 160cm ince, çift kenetli örgülü duş spirali ve 75cm ince, çift kenetli örgülü su bağlantı spirali ile dikkat çekiyor... www.temabanyo.com.tr

art

Arredamento Mimarlık - 01 Mart 2015

TEMA BANYO

Tema Banyo Hijyen konusunda yeni bir çözümü geçilebilecek. Çelik kumanda hayata geçiren Tema Banyo'nun panele sahip rezervuarlar düşük Ar-Ge ekiplerince geliştirilen ses seviyesi, dolum kolaylığı, 2.75 yerden basmalı "gömme rezervuar" İt/sn boşaltma hızı ile öne çıkıyor. ile hastanelerden havaalanlarına www.temabanyo.com.tr kadar toplu yaşam alanlarında hijyen sağlanırken aynı zamanda klasik gömme rezervuarların yanlış kullanımından kaynaklanan maliyet artışlarının da önüne

art

Banyo Muftak - 1 Mart 2015

2015'TE BÜYÜME HEDEFTE

2015'te büyüme hedefte Yapı malzeme sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, üretiminin kalbi sayılan Beylikdüzü fabrikasının kapılarını TİMDER üyelerine, Yunanistan'da ürünlerini satan 20 firmanın sahip ve yöneticilerine açtı. .Tf. Aramis Kalay Tema Banyo Beylikdüzü fabrikasının kapılarını Tesısal İnşaat Malzemecılen Derneği [TİMDER] üyelerine açtı.

Sektördeki gelişmelerin masaya yatırıldığı, 2015 hedeflerinin aktarıldığı bu özel organizasyona Tema Banyo Yönetim Kurulu adına Sami Uyanık ve Genel Koordinatör Oğuz Odabaşı ev sahipliği yaparken TIMDER'ı Kemal Çelik başkanlığında kalabalık bir üye grubu temsil etti.

"Tema banyoyu tamamlar" Tema Group Genel Koordinatörü Oğuz Odabaşı, fabrika ziyareti sonrası yaptığı açıklamada Tema Banyo'nun iç pazarda 'Tema banyoyu tamamlar' sloganıyla güçlü bir yer edindiğine dikkat çekti ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'de sayıları bini aşan bayimizle yenilikçi ve ?? Tema Banyo, tuvaletlerde el değmeden rezervuar kullanımını sağlayan yepyeni ürünü 'gömme rezervuar'ı satışa sundu. kaliteli ürünlerimizi tüketicilerle buluşturuyoruz. 2015 yılında da buyume hedeflerimiz yüksek ve bunu gerçekleştireceğimize inanıyoruz.

Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan'daki büyüme stratejilerine paralel olarak Selanik'te yatırımlarımıza yenilerini eklemeyi planlıyoruz" "El değmeyen rezervuar" Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, tuvaletlerde el değmeden rezervuar kullanımını sağlayan yepyeni ürünü 'gömme rezervuar'ı satışa sundu. Özellikle hastane, okul, ıs merkezi, havalimanı, otel gibi genel kullanım UM Tema Banyo Yönetim Kurulu Başkanı Sami Uyanık ve TİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çelik alanlarında hijyen sağlayacak olan bu yeni urun sayesinde el değmeden ayak yardımıyla rezervuar kullanılabilecek. Yeni rezervuar; hem duvardan hem de yerden gömmelı olarak kullanılabiliyor. 164 BANYO MUTFAKTEMfK i , Tema Banyo Genel Koordinatör Oğuz Odabaşı "Kalitenin yükseltilmesi sektörün görevi" Oğuz Odabaşı, yapı malzemelerinde ürün ve hizmet kalitesinin önemini de vurgulayarak, bunun tüm sektörün görevi olduğunu ifade etti. Odabaşı, "Bunun için bizim gibi tüm dernek üyesi kuruluşların görevi, tüketicileri bilinçlendirmek olmalı" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin yanı sıra yurt dışındaki yatırımlarıyla da dikkat çeken Tema Banyo, Yunanistan'dan gelen müşterilerini İstanbul'da ağırladı. Tema Hellas SA yetkilileri ile başta Atına olmak üzere 12 şehirden İstanbul'a gelen Yunan misafirlere Tema Banyo yönetimi tarafından hem İstanbul'u tanıma fırsatı sunuldu, hem de ticari hedefler aktarıldı. Tema Banyo Genel Koordinatörü Oğuz Odabaşı, Türkiye'nin yanı sıra ihracat pazarlarında da 2015 yılında büyüme hedeflerinin yüksek olduğuna dikkat çekerek, "Özellikle Yunanistan'a büyük önem veriyoruz.

İki ülke arasındaki ticaretin ve dostluk ilişkilerinin gelişmesi sektör için bir fırsat" dedi Yunanistan'dan Tema Hellas SA yetkilileri ile birlikte Tema Banyo ürünlerini satan 20 farklı firmanın sahip ve yöneticilerini ağırladıklarını açıklayan Odabaşı, bu yıl ilkini gerçekleştirdikleri davetin her yıl geleneksel hale getirilmesini hedeflediklerini de ifade etti. "Strateji toplantıları" Tema Banyo, 2015 yılı strateji toplantısını bölge satış yöneticilerinin katılımıyla Kıbrıs'ta gerçekleştirdi.

Türkiye genelinde bin bayisi aracılığıyla ürünlerini tüketicilerle buluşturan Tema Banyo'nunyeni dönem strateji toplantısında sektör analiz edilirken pazarlama stratejileri ve hedefler de masaya yatırıldı. Verimli geçen strateji toplantıları sonucunda çıkan kararlara göre; Tema Banyo 2015 yılına güçlü bir büyüme hedefi ve yeni yatırımlarla girecek. Tema Banyo'nun ilkleri arasında Türkiye'de ilk kez TSE-823 ezervuar ic takım standart onay belgesinin alınması ve ilk 3-6 litre kademeli boşaltma sisteminin üretimi de var.

art

ANADOLU - 06 Mart 2015

TEMA BANYO KAPILARINI TİMKODER'E AÇTI

Tema Banyo kapılarını TİMKODER'E AÇTIY 'API malzeme sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, üretiminin kalbi sayılan Beylikdüzü fabrikasının kapılarını Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği (TİMKODER) üyelerine açtı. . 5'te"Tema" BANYOYU TAMAMLAR Tema Banyo Yönetim Kurulu Üyesi Sami Uyanık "2015 yılında da büyüme hedeflerimiz yüksek ve bunu gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan 'daki büyüme stratejilerine paralel olarak Selanik'te yatırımlarımıza yenilerini eklemeyi planlıyoruz? dedi.

Emin Aslan TESİSAT İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği (TİMKODER) üyeleri yapı malzeme sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, üretiminin kalbi sayılan Beylikdüzü fabrikasına çıkarma yaparak fabrika hakkında bilgi aldılar. Tema Banyo'nun kapılarını TİMKODER üyelerine açan Tema Banyo Genel Koordinatörü Oğuz Odabaşı, bu ziyaretten çok memnun olduklarını ve TİMKODER gibi önemli bir kuruluşun kendilerine değer vererek yaptıkları çalışmaları anlatma ve tanıtma fırsatı verdikleri için mutlu olduklarını söyledi. SEKTÖRDE ÜRETİCİ KONUMUNDAYIZ Tema Banyo Genel Koordinatörü Oğuz Odabaşı tanıtım sırasında yaptığı açıklamada "Tema Banyo olarak sektörde uzun yıllardır üreticiyiz, yıllardır değişik pazarlarda da ürünlerimizi tüketiciyle buluşturuyoruz. Fuarda mevcut iş ortaklarımızı yenilikçi ürünlerimizle bir kez daha buluşturduk.

Yüzlerce ürünümüzün fiyat ve özelliklerini son teknolojiyle sergiledik. UNICERA 2015 bu yıl da müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla iletişim noktamız oldu" dedi. 2015 YILINDA YAPILACAK HEDEFLER ANLATILDI Sektördeki gelişmelerin masaya yatırıldığı, yeni ürünlerin tanıtıldığı, 2015 hedeflerinin aktarıldığı bu özel organizasyona Tema Banyo Yönetim Kurulu adına Sami Uyanık ve Genel Koordinatör Oğuz Odabaşı ev sahipliği yaparken Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği TİMKODER'i ise Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Altun ve Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Kulak, Temel Aktay, Tekin Yetiş, Ercan Yılmaz, Sertaç Köleli, Hakan zçelik, Aytekin Araç ile 55 kişilik kalabalık üye grubu temsil etti.

BİNİN ÜZERİNDE BAYİMİZ MEVCUT Fabrika ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, TİMKODER Başkanı Yunus Altun'a birde plaket veren Uyanık "Ziyaretinizden ziyadesiyle memnun olduk, Tema Banyo'nun iç pazarda Tema banyoyu tamamlar' sloganıyla güçlü bir yer edindiğine dikkat çekerek, Türkiye'de sayıları bini aşan bayimizle yenilikçi ve kaliteli ürünlerimizi tüketicilerle buluşturuyoruz. 2015 yılında da büyüme hedeflerimiz yüksek ve bunu gerçekleştireceğimize inanıyoruz.

Türkiye, Ukrayna ve Yunanistan'daki büyüme stratejilerine paralel olarak Selanik'te yatırımlarımıza yenilerini eklemeyi planlıyoruz" dedi. FUARDA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI Tema Banyo, kaliteli ve yenilikçi ürünleriyle alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olan Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA'daki standmda adeta gövde gösterisi yaptı.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde bu yıl 27'ncisi düzenlenen UNICERA Fuarı'nda yenilikçi teknolojilerle donattığı çok özel bir stant hazırlayan Tema Banyo, ziyaretçilerin akınına uğradı. Portföyündeki yaklaşık 400 ürünü dokunmatik ekranların da desteğiyle uluslararası alıcılarla buluşturan Tema Banyo'nun sergilediği ürünler arasında startstop özellikli plastik rezervuar, 3 ve 5 fonksiyonlu sürgülü duş setleri, yerden basmalı gömme rezervuar, çok fonksiyonlu ara musluk, multi, farklı kombinasyonlar yapılabilen ankastre duş başlıkları, anti-twist özellikli spiraller bulunuyor.

art

SON-AN - 13 MART 2015

TEMA BANYO'YA SEKTÖR DOPİNGİ!

'Tema Banyo'ya Sektö İSTANBUL - Yapı malzeme sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, Beylikdüzü fabrikasının kapılarını TİMKODER üyelerine açtı! Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, Uluslararası Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı UNICERA sırasında hem Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği'ni (TİMKODER) ağırladı hem de fabrikasının kapılarını sektöre açtı.

Tema Group Yönetim Kurulu adına Sami Uyanık ve Genel Koordinatör Oğuz Odabaşı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda TİMKODER Başkanı Yunus Altı ve dernek üyeleri, fuarda Tema Banyo'nun 400'e yakın yenilikçi ürününü yakından inceleme fırsatı bulurken ardından grubun fabrikasını ziyaret etti. Organizasyon düzenlenen plaket töreninin ardından tamamlandı. Neşe HORZUMLU

art

TİCARET - 15 Mart 2015

TEMA BANYO'YA SEKTÖR DOPİNGİ!

'Tema Banyo'ya sektör dopingi! Yapı malzeme sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, Beylikdüzü fabrikasının kapılarını TİMKODER üyelerine açtı! Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, Uluslararası Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı UNICERA sırasında hem Tesisat İnşaat Sanayi Malzemecileri Derneği'ni (TİMKODER) ağırladı hem de fabrikasının kapılarını sektöre açtı.

Tema Group Yönetim Kurulu adına Sami Uyanık ve Genel Koordinatör Oğuz Odabaşı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda TİMKODER Başkanı Yunus Altı ve dernek üyeleri, fuarda Tema Banyo'nun 400'e yakın yenilikçi ürününü yakından inceleme fırsatı bulurken ardından grubun fabrikasını ziyaret etti. Organizasyon düzenlenen plaket töreninin ardından tamamlandı.

Kalitenin artırılması sektörün görevi..! Fabrika ziyareti sonrası açıklama yapan Tema Group Genel Koordinatörü Oğuz Odabaşı, yapı malzemelerinde ürün ve hizmet kalitesinin önemine dikkat çekti. Odabaşı, kalitenin artırılması ve tüketicinin bilinçlenmesinin tüm sektörün görevi olduğunu vurguladı. Tema Banyo'nun da Tema Banyoyu Tamamlar' sloganı ile sektörde güçlü bir yer edindiğini hatırlatan Odabaşı, "Türkiye'de sayıları bini aşan bayimizle yenilikçi ve kaliteli ürünlerimizi tüketicilerle buluşturuyoruz. 2015 yılında da büyüme hedeflerimiz yüksek ve bunu gerçekleştireceğimize inanıyoruz" dedi.

art

TİCARET - 19 Mart 2015

TEMA BANYO GÜNEŞ ENERJİSİNE YATIRIM YAPIYOR

Tema Banyo güneş enerjisine yatırım yapıyor ANKARA TİCARET Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, güneş enerjisine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Tema Banyo, Niğde'de kuracağı güneş enerjisi santralı ile yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek. Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen sektörü 'güneş enerjisi'ne yatırım yapıyor.

Niğde'de yaklaşık 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını hayata geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/ saat enerji üretmeyi hedefliyor. Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek o lan Tema Banyo'nun güneş enerjisi santralı sayesinde yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak. Tema Banyo'nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını söyleyen Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, "Bu yıl yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip.

Niğde'deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı'ndan iznimizi aldık" dedi. Sektör büyüklüğü 5 yılda 5 milyar euroya ulaşacak Tema Banyo'nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye'nin güneş enerjisi yatırımları konusunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, "Sektör 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak. Beş yıl içinde ise bu rakamın 5 milyar euroy a ulaşmasını bekliyoruz. Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok yukarılara taşıdı" açıklamasını yaptı. Türkiye'de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: "Üretilen enerjiye 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor."

art

Son Saat - 23 Mart 2015

ENERJİ SEKTÖRÜNE YENİ BİR OYUNCU GELİYOR

Enerji sektörüne yeni bir oyuncu geliyor Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen sektörü 'güneş enerjisi'ne yatırım yapıyor. Niğde'de yaklaşık 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını hayata geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor.

Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek olan Tema Banyo'nun güneş enerjisi santralı sayesinde yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak. Tema Banyo'nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını söyleyen Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, "Bu yıl yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip.

Niğde'deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı'ndan iznimizi aldık" dedi. Tema Banyo'nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye'nin güneş enerjisi yatırımları konusunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, "Sektör 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak.

Beş yıl içinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz. Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok yukarılara taşıdı" açıklamasını yaptı. Türkiye'de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: "Üretilen enerjiye 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor."

art

arcaajans.com - 23 Mart 2015

YILDA 1.6 MİLYON KW/SAAT ENERJİ ÜRETECEK!

Yenilikçi ürünleriyle bina malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, nihayet yılların yükselen sektörü 'güneş enerjisi'ne yatırım yapmakda . Niğde'de...

A- A+ Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, 'de yaklaşık olarak 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını yaşama geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, senede 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor. Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek olan Tema Banyo'nun güneş enerjisi santralı sayesinde senede 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak.

Tema Banyo'nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını açıklayan Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, "Bu sene yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip. Niğde'deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı'ndan iznimizi aldık" diye belirtti .

Sektör büyüklüğü 5 senede 5 milyar euroya ulaşacak Tema Banyo'nun işbirliği yapmış olduğu Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye'nin güneş enerjisi yatırımları hususunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün sürat ile büyüyeceğini vurguladı. Özer, "Sektör 2 sene içinde yaklaşık olarak 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak. Beş sene içinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz. Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok fazla yukarılara taşıdı" bildirmesini yaptı.

Türkiye'de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: "Üretilen enerjiye 10 sene boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor."

art

habermrt.com - 23 Mart 2015

TEMA BANYO ‘GÜNEŞ’İ SEÇTİ!

Yenilikçi ürünleriyle bina malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, nihayet yılların yükselen sektörü 'güneş enerjisi'ne yatırım yapmakda . Niğde'de...

Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, güneş enerjisine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Tema Banyo, Niğde’de kuracağı güneş enerjisi santralı ile yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek.

Facebook'ta Paylaş Tweetle Google+ Paylaş LinkedIn'de Paylaş Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen sektörü ‘güneş enerjisi’ne yatırım yapıyor. Niğde’de yaklaşık 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını hayata geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor. Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek olan Tema Banyo’nun güneş enerjisi santralı sayesinde yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak. Tema Banyo’nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını söyleyen Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, “Bu yıl yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip. Niğde’deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı’ndan iznimizi aldık” dedi.

Sektör büyüklüğü 5 yılda 5 milyar euroya ulaşacak

Tema Banyo’nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye’nin güneş enerjisi yatırımları konusunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, “Sektör 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak. Beş yıl içinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz. Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok yukarılara taşıdı” açıklamasını yaptı.

Türkiye’de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: “Üretilen enerjiye 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor.Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor.”

art

emlaktasondakika.com - 23 Mart 2015

ENERJİ SEKTÖRÜNE YENİ BİR OYUNCU KATILIYOR!

Yenilikçi ürünleriyle bina malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, nihayet yılların yükselen sektörü 'güneş enerjisi'ne yatırım yapmakda . Niğde'de...

Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, güneş enerjisine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Tema Banyo, Niğde’de kuracağı güneş enerjisi santralı ile yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek.

Enerji sektörüne yeni bir oyuncu katılıyor!Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen sektörü ‘güneş enerjisi'ne yatırım yapıyor. Niğde'de yaklaşık 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını hayata geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor.

Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek olan Tema Banyo'nun güneş enerjisi santralı sayesinde yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak.Tema Banyo'nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını söyleyen Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, “Bu yıl yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip. Niğde'deki santralımız bu planın ilk adımı olacak.

Yatırım için Enerji Bakanlığı'ndan iznimizi aldık” dedi.Tema Banyo'nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye'nin güneş enerjisi yatırımları konusunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, “Sektör 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak. Beş yıl içinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz.

Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok yukarılara taşıdı” açıklamasını yaptı.Türkiye'de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: “Üretilen enerjiye 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor.”

art

gazetevatan.com - 23 Mart 2015

YILDA 1.6 MİLYON KW/SAAT ENERJİ ÜRETECEK!

Yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek! Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, güneş enerjisine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Tema Banyo, Niğde’de kuracağı güneş enerjisi santralı ile yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek. Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen sektörü ‘güneş enerjisi’ne yatırım yapıyor.

Niğde’de yaklaşık 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını hayata geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor. Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek olan Tema Banyo’nun güneş enerjisi santralı sayesinde yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak.

Tema Banyo’nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını söyleyen Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, “Bu yıl yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip. Niğde’deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı’ndan iznimizi aldık” dedi.

Sektör büyüklüğü 5 yılda 5 milyar euroya ulaşacak Tema Banyo’nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye’nin güneş enerjisi yatırımları konusunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, “Sektör 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak. Beş yıl içinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz. Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok yukarılara taşıdı” açıklamasını yaptı.Türkiye’de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: “Üretilen enerjiye 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var.

Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor.”

art

habertat.com - 23 Mart 2015

YILDA 1.6 MİLYON KW/SAAT ENERJİ ÜRETECEK!

Yılda1.6 milyon kw/saat enerji üretecek!Yapı malzemeleri piyasasının diri oyuncularından Tema Banyo, güneş enerjisine kazanç yapmaya hazırlanıyor. Tema Banyo, Niğde’de kuracağı güneş enerjisi santralı ile yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek.Yenilikçi ürünleriyle bina malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen endüstrisi ‘güneş enerjisi’ne kazanç yapıyor.

Niğde’de takribî 20 bin m2 saha üstüne kurulacak bir güneş enerjisi santralını yaşama geçirmeye hazırlanmakta bulunan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor. Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek bulunan Tema Banyo’nun güneş enerjisi santralı yardımıyla yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak.Tema Banyo’nun 2015 yılına diri bir kazanç programı hedefiyle başladığını söz eden Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, ‘Bu sene kazanç planlarımız içerisinde enerji endüstrisi önemli bir paya sahip.

Niğde’deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı’ndan iznimizi aldık’ dedi.Sektör büyüklüğü 5 yılda 5 milyar euroya ulaşacak Tema Banyo’nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye’nin güneş enerjisi yatırımları meselesinde henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, piyasanın hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, ‘Sektör 2 sene içerisinde takribî 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak. Beş sene içerisinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz.

Tema Banyo böyle bir kazanç ile vizyonunu aşırı yukarılara taşıdı’ açıklamasını yaptı.Türkiye’de güneş enerjisi yatırımlarının ülke yönünden da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu teferruatları verdi: ‘Üretilen enerjiye 10 sene boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor.’

art

haberyayinlari.net - 23 Mart 2015

YILDA 1.6 MİLYON KW/SAAT ENERJİ ÜRETECEK!

Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, güneş enerjisine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Tema Banyo, Niğde’de kuracağı güneş enerjisi santralı ile yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek. Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen sektörü 'güneş enerjisi'ne yatırım yapıyor. Niğde'de yaklaşık 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını hayata geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor. Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek olan Tema Banyo'nun güneş enerjisi santralı sayesinde yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak.

Tema Banyo'nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını söyleyen Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, "Bu yıl yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip. Niğde'deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı'ndan iznimizi aldık" dedi.

Sektör büyüklüğü 5 yılda 5 milyar euroya ulaşacak Tema Banyo'nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye'nin güneş enerjisi yatırımları konusunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, "Sektör 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak. Beş yıl içinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz. Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok yukarılara taşıdı" açıklamasını yaptı.

Türkiye'de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: "Üretilen enerjiye 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor."

art

paralimani.com - 23 Mart 2015

YILDA 1.6 MİLYON KW/SAAT ENERJİ ÜRETECEK!

Yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek!Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen sektörü ‘güneş enerjisi’ne yatırım yapıyor. Niğde’de yaklaşık 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını hayata geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor.

Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek olan Tema Banyo’nun güneş enerjisi santralı sayesinde yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak.Tema Banyo’nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını söyleyen Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, “Bu yıl yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip.

Niğde’deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı’ndan iznimizi aldık” dedi.Sektör büyüklüğü 5 yılda 5 milyar euroya ulaşacak Tema Banyo’nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye’nin güneş enerjisi yatırımları konusunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, “Sektör 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak.

Beş yıl içinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz. Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok yukarılara taşıdı” açıklamasını yaptı.Türkiye’de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: “Üretilen enerjiye 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor.”

art

sabah.com.tr - 23 Mart 2015

YILDA 1.6 MİLYON KW/SAAT ENERJİ ÜRETECEK!

Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, güneş enerjisine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Tema Banyo, Niğde’de kuracağı güneş enerjisi santralı ile yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek. Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen sektörü 'güneş enerjisi'ne yatırım yapıyor.

Niğde'de yaklaşık 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını hayata geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor. Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek olan Tema Banyo'nun güneş enerjisi santralı sayesinde yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak.

Tema Banyo'nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını söyleyen Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, "Bu yıl yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip. Niğde'deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı'ndan iznimizi aldık" dedi.

Sektör büyüklüğü 5 yılda 5 milyar euroya ulaşacak Tema Banyo'nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye'nin güneş enerjisi yatırımları konusunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, "Sektör 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak. Beş yıl içinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz. Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok yukarılara taşıdı" açıklamasını yaptı.

Türkiye'de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: "Üretilen enerjiye 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor."

art

sanliurfa.com - 23 Mart 2015

TEMA BANYO ‘GÜNEŞ’İ SEÇTİ!

Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, güneş enerjisine yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Tema Banyo, Niğde’de kuracağı güneş enerjisi santralı ile yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek.

Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen sektörü ‘güneş enerjisi’ne yatırım yapıyor. Niğde’de yaklaşık 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını hayata geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor. Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek olan Tema Banyo’nun güneş enerjisi santralı sayesinde yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak. Tema Banyo’nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını söyleyen Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, “Bu yıl yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip. Niğde’deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı’ndan iznimizi aldık” dedi.

SEKTÖR BÜYÜKLÜĞÜ 5 YILDA 5 MİLYAR EUROYA ULAŞACAK

Tema Banyo’nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye’nin güneş enerjisi yatırımları konusunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, “Sektör 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak. Beş yıl içinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz. Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok yukarılara taşıdı.” açıklamasını yaptı.

Türkiye’de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: “Üretilen enerjiye 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor.”

art

sonhaberx.com - 23 Mart 2015

YILDA 1.6 MİLYON KW/SAAT ENERJİ ÜRETECEK!

Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, güneş enerjisine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Tema Banyo, Niğde’de kuracağı güneş enerjisi santralı ile yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek.Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen sektörü ‘güneş enerjisi’ne yatırım yapıyor.

Niğde’de yaklaşık 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını hayata geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor. Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek olan Tema Banyo’nun güneş enerjisi santralı sayesinde yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak.

Tema Banyo’nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını söyleyen Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, “Bu yıl yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip. Niğde’deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı’ndan iznimizi aldık” dedi.Sektör büyüklüğü 5 yılda 5 milyar euroya ulaşacak Tema Banyo’nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye’nin güneş enerjisi yatırımları konusunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, “Sektör 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak. Beş yıl içinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz.

Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok yukarılara taşıdı” açıklamasını yaptı.Türkiye’de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: “Üretilen enerjiye 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor.”

art

teknokule.com - 23 Mart 2015

YILDA 1.6 MİLYON KW/SAAT ENERJİ ÜRETECEK!

Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, güneş enerjisine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Tema Banyo, Niğde’de kuracağı güneş enerjisi santralı ile yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek. Bu haber 2015-03-23 11:08:17 eklenmiş ve 15 kez görüntülenmiştir. Tweetle

Yapı malzemeleri sektörünün güçlü oyuncularından Tema Banyo, güneş enerjisine yatırım yapmaya hazırlanıyor. Tema Banyo, Niğde’de kuracağı güneş enerjisi santralı ile yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretecek. Yenilikçi ürünleriyle yapı malzemeleri sektörüne farklılık getiren Tema Banyo, son yılların yükselen sektörü 'güneş enerjisi'ne yatırım yapıyor. Niğde'de yaklaşık 20 bin m2 alan üzerine kurulacak bir güneş enerjisi santralını hayata geçirmeye hazırlanan Tema Banyo, yılda 1.6 milyon kw/saat enerji üretmeyi hedefliyor. Enerji sektöründeki ilk yatırımını Tunçmatik ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek olan Tema Banyo'nun güneş enerjisi santralı sayesinde yılda 700 tonluk karbon emisyonu da engellenmiş olacak.

Tema Banyo'nun 2015 yılına güçlü bir yatırım programı hedefiyle başladığını söyleyen Tema Banyo Genel Koordinatörü ve Tema Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Odabaşı, "Bu yıl yatırım planlarımız arasında enerji sektörü önemli bir paya sahip. Niğde'deki santralımız bu planın ilk adımı olacak. Yatırım için Enerji Bakanlığı'ndan iznimizi aldık" dedi.

Sektör büyüklüğü 5 yılda 5 milyar euroya ulaşacak Tema Banyo'nun işbirliği yaptığı Tunçmatik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer de Türkiye'nin güneş enerjisi yatırımları konusunda henüz başlangıç seviyesinde olduğuna dikkat çekerek, sektörün hızla büyüyeceğini vurguladı. Özer, "Sektör 2 yıl içinde yaklaşık 1 milyar euroluk büyüklüğe ulaşacak. Beş yıl içinde ise bu rakamın 5 milyar euroya ulaşmasını bekliyoruz. Tema Banyo böyle bir yatırım ile vizyonunu çok yukarılara taşıdı" açıklamasını yaptı.

Türkiye'de güneş enerjisi yatırımlarının devlet tarafından da desteklendiğini hatırlatan Mehmet Özer şu bilgileri verdi: "Üretilen enerjiye 10 yıl boyunca devletin alım garantisi var. Ayrıca alım garantisi kw/saati 13.3 dolardan gerçekleşiyor. Bu sektördeki yatırımlar enflasyon ve kur değişimlerinden de etkilenmiyor."

art
art

Tüm Hakkı Saklıdır 2015©

İletişim

Adres: Mermerciler Sanayi Sitesi 1.Cad. No:3 Beylikdüzü/İstanbul
Telefon: 0(212) 875 70 60 (pbx)
Faks: 0(212) 876 00 50
E-Mail: info@temabanyo.com.tr
Web: www.temabanyo.com.tr
Menu for phone scroll "Show Menu"